Реставрація експонату музею просто неба отримала унікальну аудіодоріжку
У Національному музеї архітектури та побуту триває реставрація старовинного вітряка з Херсонщини, яка відбувається за підтримки БФ «МХП-Громаді», передає Хронікерс.
Цей вітряк привезли до Києва 1973 році, а раніше він стояв в селі Олександрівка, яке було під окупацією та де тривають виснажливі бої. Млину понад 100 років. Орієнтовно був зведений у кінці ХІХ – на початку ХХ століття.
За останні 50 років реставрація вітряка не проводилася. Відтак, суттєво пошкодилися стіни з каменю-вапняку, покрівля, двері. Крила практично не збереглися. У 2023 році за підтримки Благодійного фонду “МХП-Громаді” розпочалася реставрація цього вітряка. Цей процес команда Фонду вирішила не тільки зафільмувати, але й покласти на музику.
Так з’явилося ASMR-відео зі звуками реставрації вітряка. У його основі – музика бандури, яку написала й виконала Олена Немеш, переможниця низки всеукраїнських музичних конкурсів та випускниця Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра. За саунд-дизайн відповідали Іван та Наталія Короп.
За рік реставраційних робіт вдалося зробити:
– ґрунтовне дослідження стану об’єкта;
– розчищення території навколо вітряка та схилу;
– охоронну стіну;
– укріплено та гідроізольовано фундамент;
– згідно з кресленнями виготовлено та встановлено дубові дах і лопаті;
– відтворено автентичний робочий механізм;
– облаштовано територію навколо вітряка.
18 травня в Національному музеї архітектури та побуту (Музей просто неба в Пирогові) відбудеться офіційне відкриття вітряка.
- “МХП-Громаді” оголосив про старт 9 сезону Всеукраїнського конкурсу соціальних ініціатив #ЧасдіятиУкраїно.