Хронікерс

Гарячі українські новини

На Росії порушили питання обміну та повернення цивільних, – Лубінець

Україна веде переговори з росіянами щодо повернення в Україну депортованих українців

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що українська сторона разом із представниками російської держдуми обговорюють питання повернення та обміну цивільних громадян. Про це Лубінець написав у телеграм-каналі, передає Хронікерс.

“Нині на росії озвучили питання необхідності обміну/повернення цивільних громадян та навіть попросили у їхнього президента, який “удостоєний” ордеру на арешт від МКС, надати доручення, аби компетентні органи сприяли обміну цивільних. Вчергове для російської сторони наголошую на тому, що Україна готова віддати російських громадян для відбування покарання у рф. Важливим є факт того, чи дійсно країна піклується про “своїх” та чи готова їх забирати”, – написав він.

Лубінець зазначив, що Україна зі свого боку надала список громадян літнього віку, які незаконно утримуються російською стороною. Тож очікує, що рф буде зацікавлена в поверненні своїх громадян, адже Україна, зі свого боку, на всіх можливих майданчиках заявляє про те, що хоче повернути кожного цивільного, якого незаконно перемістила чи викрала рф.