Воїн-доброволець, який написав понад 900 картин, загинув у бою у Київській області
На Чернечій горі у Каневі відбулася презентація книги «Фронтовий Кобзар» авторства полеглого українського захисника, волонтера та живописця Сергія Пущенка, на рахунку якого понад 900 картин, передає Хронікерс.
Сергій героїчно загинув у бою під Києвом у 2022 році. Спільно з Командуванням ДШВ ЗСУ та Всеукраїнською громадською організацією “Об’єднання Добровольців” у межах програми підтримки військових та ветеранів “МХП Поруч” Благодійний фонд “МХП-Громаді” підтримав перевидання та презентував книгу “Фронтовий Кобзар” у серці Шевченкового краю.

Учасниками заходу на Тарасовій горі стали рідні та побратими Сергія Пущенка. Власне книгу презентувала його дружина – Наталія, а Шевченкові поезії декламували українські військові.
До заходу долучилася голова Ради розвитку громад Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай:
«Канів, Тарасова гора – годі й шукати більш вдале місце для такої події. Тут усе дихає Шевченком, його творчістю й саме тут «Фронтовий Кобзар» відкриває новий вимір – не музейний, а живий, актуальний, фронтовий. Цей захід – спосіб дати простір сучасному голосу Шевченка, який нині лунає з окопів. Його музей у Каневі стає не просто місцем памʼяті, а місцем дії – де поезія перетинається з реальністю війни, і звучить так, як ніколи раніше».

Думками з нагоди презентації видання поділився Юрій Мельник, Голова Наглядової ради Благодійного фонду «МХП-Громаді»:
«Фронтовий Кобзар» – це більше, ніж книга. Це символ незламності українського народу, який століттями бореться за свою свободу. Поезія Тараса Шевченка була й залишається дороговказом для всіх, хто відстоює незалежність нашої країни. Унікальність цього видання в тому, що його ілюстрації – це справжні кадри війни, які стали мистецтвом. Колажі Сергія Пущенка, створені з фотографій українських воїнів, добровольців, фронтових кореспондентів, ніби зшивають минуле й сьогодення, нагадуючи нам: боротьба за Україну триває. Сам Сергій, як і багато зображених на цих сторінках героїв, загинув у бою. Але його мистецтво, його бачення нашої боротьби житиме в цій книзі, у пам’яті народу».

У пам’ять про полеглого побратима, захисники різних бригад зачитали вірші Великого Кобзаря там, де сьогодні йде жорстока боротьба за свободу та незалежність. У бліндажах, під гучні звуки вибухів безстрашні воїни продемонстрували, що слова українського пророка досі є джерелом сили та єдності.
«Для нас підтримка цього видання – це важлива місія. Віримо, що ця книга стане джерелом натхнення для тих, хто бореться, і для тих, хто пам’ятає. Нехай слово Шевченка й подвиг наших захисників ведуть нас до перемоги!» – прокоментував Юрій Мельник.
Слід зазначити, що презентація книги Сергія Пущенка відбулась ще до повномасштабного вторгнення, за життя художника. Разом із мистецькою виставкою фотоколажів видання об’їздило декілька міст України, проте тоді, у 2021 році, кількість примірників була невеликою.
У 2025-му видання побачило світ вдруге, в оновленому вигляді та значно більшим тиражем.
«Після загибелі Сергія Пущенка в ніч із 2 на 3 березня 2022 року здавалося, що «Фронтовий Кобзар» більше не побачить світ у новому виданні. Однак завдяки підтримці «МХП-Громаді» книга ожила – оновилася світлинами часів повномасштабного вторгнення і вийшла значним тиражем. Особливо символічним є те, що ця подія збіглася з конкурсом на краще декламування творів Шевченка серед Десантно-штурмових військ, який оголосило Командування ДШВ та підтримала наша організація разом із «МХП-Громаді». Приємно, що Шевченко не просто залишається в наших серцях, а й продовжує звучати як голос боротьби, незламності та нашої майбутньої перемоги», – зазначила Олена Живко, очільниця Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання Добровольців».

- у Києві реставрують і готують до відкриття 100-річний вітряк: Записали ASMR-звуки реставрації (ВІДЕО).