Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

У деокупованому селі на Київщині знову запрацювали бібліотека

За рахунок благодійників мешканці села Рудницьке знову отримали доступ до книг

Мешканці села Рудницьке на Київщині, яке перебувало під російської окупацією у 2022 року, знову можуть користуватися бібліотекою завдяки благодійникам, передає Хронікерс.

Під час втечі окупанти спалили місцеву школу, обстріляли низку інших об’єктів інфраструктури, знищили та пошкодили приватні будинки місцевих мешканців. До бібліотеки теж заходили. Вибили двері, топталися по прапору, ходили чоботами по книгах про незалежність України. 

Пошкодили й приміщення самого клубу, в якому розташовувалася бібліотека.

“Коли відійшли окупаційні війська, ми допомагали з відновленням деяких будинків. І зрозуміли, що окупанти жили в школі. Школа вже не підлягає відновленню. Відповідно був запит від мешканців громади на те, щоб зробити простір, в якому б вони могли все-таки отримувати деякі освітні послуги і розвиватися. Завдячуючи ІСАР “Єднанню”, Фонду «Партнерство за сильну Україну» і «МХП-Громаді» ми тепер маємо тут гарну бібліотеку, в якій є і ноутбуки, за якими всі відвідувачі можуть працювати чи навчатися, і якісна українська література, і перші презентації книг. Завдяки спільним зусиллям перетворюємо Рудницьке на село, в якому хочеться жити”, – коментує Олександр Пахолюк, директор Благодійного фонду «МХП-Громаді».

У приміщенні бібліотеки повністю зробили ремонт (стін, стелі, підлоги), закупили нові меблі, гаджети та частину книг. Проєкт вдалося втілити в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях».

Команда «МХП-Громаді» на запит місцевого населення підготувала грант на відновлення бібліотеки й отримала фінансування від донорів. Відновлення бібліотеки зайняло майже 6 місяців.

“Завдяки героям Сили Оборони України ми допомагаємо з відновленням в громадах. Тому що тут залишаються люди, багато людей, які потребують підтримки. Потребують розуміння того, що життя продовжується. Що вони не самі й Україна з ними”, – наголосила Анастасія Шпакович, спеціалістка з моніторингу та оцінки ІСАР “ЄДНАННЯ”.