Хронікерс

Гарячі українські новини

Словаччина підтримає виділення Україні 50 млрд євро, – Фіцо

Словаччина не чинитиме жодних перешкод в виділенні Україні 50 млрд євро від Європейського союзу 

Про це заявив прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо під час пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, передає Хронікерс.

“Я розумію, що деякі наші заяви можуть викликати суперечки. Але нас просять затвердити 50 мільярдів євро для України на наступні чотири роки. Словаччина погоджується і буде погоджуватися. Ми не будемо чинити жодних перешкод”, – сказав він.

Фіцо також нагадав про те, що Словаччина не виступала проти запрошення України приєднатись до ЄС попри те, що підготовка країни, на його думку, “дуже низька”.

“Гаразд, ми також сказали “так” на це і припускаємо, що тепер будуть переговори про вступ, які можуть зайняти більше часу, але які повинні бути виконані. Я перепрошую, але я публічно представлю свою позицію так, як я її бачу”, – додав словацький прем’єр.

На думку Фіцо, війну в Україні не можна завершити військовим шляхом. Тому він підтримує всі мирні ініціативи, які існують, оскільки Україна налаштована перемогти лише війною.

“Отже, одна річ – це конкретна підтримка України. Без “реверсу” газу, що ми робили кілька років тому – тоді ми допомагали Україні саме таким чином. Сьогодні ми також допомагаємо гуманітарною допомогою. Гадаю, я все ще можу назвати речі своїми словами, чи не так?”, – додав прем’єр Словаччини.