Хронікерс

Гарячі українські новини

СБУ викрила нові схеми для ухилянтів: серед затриманих – посадовець ВЛК (ФОТО)

Служба безпеки заблокувала ще 4 схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку

У різних регіонах України затримали організаторів оборудок. Серед них – посадовець військово-лікарської комісії та декілька кримінальників. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

За гроші ділки пропонували ухилянтам різні «варіанти» уникнення призову і подальшої втечі за кордон на підставі підроблених документів або поза контрольно-пропускними пунктами.

Вартість таких «послуг» становила до 10 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості та способу перетину кордону.

У Хмельницькому викрили посадовця місцевої військово-лікарської комісії. За різні суми хабарів він «дописував» призовникам важкі захворювання як підставу для «списання» з військової служби.

На Одещині нейтралізували міжнародну злочинну групу, яка займалась нелегальними «перевезеннями» до сусідньої європейської країни. Зловмисники довозили своїх клієнтів до кордону на власних авто або таксі, а потім «переводили» їх за кордон лісовими стежками або понтонами через річку.

До складу банди входив одесит-кримінальник на прізвисько «Бастіон» та двоє його спільників-іноземців.

Для пошуку «клієнтів» зловмисники створили телеграм-канал. При цьому гроші за свої «послуги» просили переказувати у криптовалюті.

У Києві затримали фігуранта, який продавав ухилянтам підроблені документи про непридатність до служби за станом здоров’я.

Зловмисником виявився 53-річний громадянин однієї з країн Близького Сходу, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності.

Втім, співробітники СБУ своєчасно викрили зловмисника і затримали його під час одержання грошей від клієнта.

На Львівщині затримали 51-річного мешканця Самбірського району, який, заручившись підтримкою місцевого криміналітету, переправляв ухилянтів за кордон через заздалегідь підготовлені «лісові маршрути».