Хронікерс

Гарячі українські новини

У Держдепі США заявили про негайну відповідь, якщо Китай постачатиме зброю Росії

У США запевняють, що напряму попередили Китай про наслідки військової допомоги росіянам

Держсекретар США Ентоні Блінке заявив, що Сполучені Штати жорстко відреагують, якщо отримають свідчення того, що Китай постачає зброю росії для війни з Україною. Про це повідомляє CNN, передає Хронікерс.

“Ми дуже чітко попередили Китай про наслідки надання такої підтримки. Ми без вагань, наприклад, будемо націлюватися на китайські компанії чи осіб, які порушують наші санкції, або іншим чином беруть участь у підтримці російських військових зусиль. Я порушив це питання безпосередньо з головним дипломатом Китаю Ван І, коли побачив його на полях Мюнхенської конференції з безпеки, а президент США Джо Байден порушив це питання з президентом Китаю Сі Цзіньпіном в Індонезії в листопаді”, – сказав Блінкен.

За словами держсекретаря, якщо Китай підтримає військові дії росії, це створить серйозну проблему для відносин США і Китаю, а також для відносин Китаю з іншими країнами світу, і він сподівається, що Китай серйозно сприйме попередження США і утримається від допомоги росії.

“Китай не може з одного боку, висувати мирні пропозиції, а з іншого – фактично пдкидати дрова у вогонь, який розпалила росія”, – сказав Блінкен.