Хронікерс

Гарячі українські новини

Метро на Виноградар у Києві: Генпідрядник відновив будівельні роботи

Попри війну у столиці вирішили відновити будівництво нових станцій метро

Начальник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський повідомив, що попри війну і низку скандалів з будівництвом метро на Виноградар, генпідрядник все ж таки відновив будівельні роботи. Про це Брагінський сказав в інтерв’ю ТСН, передає Хронікерс.

“Звичайно, що на темпи будівництва впливає поточна ситуація, адже бригади будівельників і всі, хто залучений до будівництва, під час повітряної тривоги повинні бути у безпеці. Крім того, нестабільне електропостачання уповільнює робочий процес. Але попри труднощі, які виникають через війну, київська міська влада та метрополітен докладають максимум зусиль, щоб цей проект продовжувався”, – сказав він.

При цьому Брагінській зазначив, що дуже важко назвати чіткий термін закінчення робіт. Але додав, що генпідрядник зосередив роботу над тими ділянками, які потребують першочергового виконання робіт.

За його словами, на відкритих ділянках є котловани, якщо їх залишити відкритими, то через щільне будівництво поруч, вони просто можуть обвалитися.

“Нам потрібно, насамперед, ліквідувати техногенну небезпеку – закріпити вже збудовані тунелі і накрити їх, а потім перейти до будівництва другого тунелю від станції “Мостицька” до станції “Сирець”. Один тунель між ними довжиною 1249 метрів вже збудований, тепер потрібно побудувати другий. Як і раніше, його буде будувати прохідницький щит “Галина”, – зазначив очільник столичного метрополітену.

  • справа будівництва метро на Виноградар: Прокуратура повернула в бюджет Києва 139 мільйонів гривень.
  • Нові станції метро “Мостицька” і “Проспект Правди” почали будувати у 2019 році. Їх мали відкрити у грудні 2021 року, але у вересні 2021 року “Київметробуд” через суд намагався перенести дату на 2023 рік. Тоді суд частково задовольнив вимогу і дозволив перенести термін реалізації проєкту на кінець 2022 року.