Хронікерс

Гарячі українські новини

Справа будівництва метро на Виноградар: Прокуратура повернула в бюджет Києва 139 мільйонів гривень

Столична прокуратура стягнула з підрядника будівництва метро на Виноградор частину виплачених з бюджету коштів

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію столичної прокуратури та залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким з генерального підрядника будівництва двох нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії метрополітену понад 139 млн грн до столичного бюджету. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва, передає Хронікерс.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут

Як встановила прокуратура, будівельна компанія використала не за цільовим призначенням кошти місцевого бюджету, які були виділені на фінансування будівництва лінії метрополітену від станції “Сирець” до житлового масиву Виноградар.

З’ясувалося, що отримані з бюджету кошти генпідрядник розмістив на депозитні рахунки в банку, в результаті чого комерційна структура незаконно збагатилась за рахунок територіальної громади.

Київська міська прокуратура звернулася з позовною заявою до генпідрядника про стягнення безпідставно отриманого прибутку на користь територіальної громади в особі Київської міської ради. Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та висновками, викладеними у рішенні господарського суду про наявність підстав для задоволення позову.

Нові станції метро “Мостицька” і “Проспект Правди” почали будувати у 2019 році. Їх мали відкрити у грудні 2021 року, але у вересні 2021 року “Київметробуд” через суд намагався перенести дату на 2023 рік. Тоді суд частково задовольнив вимогу і дозволив перенести термін реалізації проєкту на кінець 2022 року.