Хронікерс

Гарячі українські новини

Вінницький завод під час війни експортував до рф комплектуючі для ремонту військової техніки

Після початку повномасштабної війни рф проти України один із машинобудівних заводів у Вінниці продовжив співпрацю із країною-агресором

Керівництво вінницького заводу налагодило поставки комплектуючих для ремонту та обслуговування машинобудівної галузі. Це шестерні, секційні насоси, гідромотори, гідравлічне обладнання, які використовуються у військовій техніці. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає Паляниця.

Слідкуйте за нами в телеграмі: гарячі оперативні новини тут

Для реалізації злочинної схеми була залучена низка підконтрольних фірм, з використанням яких через Румунію, Туреччину та Казахстан ввозилися комплектуючі на територію росії.

З метою обходу фінансових обмежень та виведення безготівкових коштів з рф використовувалися банківські рахунки, відкриті у фінансових установах країн ЄС.

У такий спосіб протягом 2022 року до росії були експортовані комплектуючі, які використовуються для ремонту військової техніки, на загальну суму понад 51 мільйон гривень.

Правоохоронці провели обшуки в офісних приміщеннях групи компаній та за місцями проживання причетних до вчинення кримінального правопорушення осіб. Вилучені фінансово-господарські документи, які підтверджують торгівлю з рф.

Розслідування здійснюється у кримінальному провадженні за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).