Хронікерс

Інформаційний знак якості

18,6 млн грн переплати на закупівлі генераторів для військової частини на Львівщині: Підозрюють офіцерку

Військовій повідомили про підозру у недбалому ставленні до військової служби

На Львівщині викрили багатомільйонну переплату під час закупівлі генераторів для військової частини. Підозру отримала 29-річна старша лейтенантка, яка була уповноваженою особою з організації закупівель, і яка, за даними слідства, неналежно виконала свої службові обов’язки.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, передає «Хронікерс».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

У прокуратурі розповідають, що наприкінці 2022 року, після масованих ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, військова частина потребувала термінового забезпечення генераторами. Відповідальна за закупівлі посадовиця не провела належного аналізу ринку, не здійснила моніторингу цін та не забезпечила об’єктивного вибору постачальників.

«На підставі підготовлених нею рішень було укладено низку договорів на закупівлю дизельних і бензинових генераторів за цінами, які суттєво перевищували їхню середню ринкову вартість. Надалі обладнання було поставлено, а бюджетні кошти перераховано постачальникам у повному обсязі.  Унаслідок неналежного виконання службових обов’язків та недотримання вимог законодавства у сфері публічних закупівель військовій частині завдано матеріальної шкоди на суму понад 18,6 млн грн», – кажуть у прокуратурі.

Військовій повідомили про підозру у недбалому ставленні до військової служби в умовах воєнного стану, що завдало тяжких наслідків (ч. 4 ст. 425 КК України).

Суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Перевіряються усі обставини, а також роль інших осіб, причетних до закупівель.