Хронікерс

Інформаційний знак якості

У санаторії на Прикарпатті фіктивно працевлаштували 37 осіб: Сума збитків складає понад 15,3 млн грн

Прокурори повідомили про підозру п’ятьом службовим особам

Прикарпатські правоохоронці викрили схему у державному санаторії системи Міністерства охорони здоров’я України, за якою протягом 2019-2024 років із бюджету незаконно виплачували зарплати неіснуючим працівникам. Сума збитків становить понад 15,3 млн грн.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає «Хронікерс».

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

За даними слідства, у закладі фіктивно оформили щонайменше 37 осіб.

«Їх вносили до штатного розпису та табелів обліку робочого часу, нараховували зарплати й премії, хоча фактично вони не працювали. Частину «працівників» підбирали серед родичів і знайомих посадовців, їм забезпечували формальний стаж та відрахування до Пенсійного фонду», – кажуть в ОГП.

Організаторкою схеми слідство вважає колишню головну бухгалтерку, яка згодом обійняла посаду заступниці директора з економічних питань. До реалізації також були залучені директорка санаторію, бухгалтерка з оплати праці, інспекторка з кадрів та інші працівниці бухгалтерії.

«Документацію з неправдивими відомостями про відпрацьований час підписувало керівництво, після чого кошти перераховувалися на банківські картки. За даними слідства, доступ до рахунків мала головна бухгалтерка, яка знімала готівку та розподіляла її між учасницями схеми», – йдеться у повідомленні.

Прокурори повідомили про підозру п’ятьом службовим особам. Їм інкримінують заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем (ст. 191 КК України). Суд обрав 4 підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави в розмірі 998,4 тис. грн, а заступниці головного бухгалтера – 1,6 млн грн.

  • 7 тис. дол. за фіктивний шлюб: На Прикарпатті викрили чергову схему переправлення ухилянтів за кордон