Головне завдання Пункту – попередження екологічних злочинів та їх фіксація у реальному часі
У Яремче відкрили перший на Прикарпатті Пункт екологічного контролю. Він передбачає нову модель роботи екологічної інспекції, орієнтовану на превенцію, прозорість і цифровізацію.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Карпатського округу, передає «Хронікерс».
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
В екоінспекції розповідають, що до зони відповідальності Пункту екоконтролю входять Яремчанська, Поляницька, Ворохтянська та Верховинська територіальні громади, що охоплюють 31 населений пункт. Загальна площа території обслуговування становить 1292 км².
Завдяки сучасному обладнанню — мобільним лабораторіям, дронам і бодікамерам — інспектори зможуть фіксувати порушення в режимі реального часу.

Зі слів т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Олександра Субботенка, інституція відходить від застарілих каральних методів, коли головною метою було притягнення порушника до відповідальності, і переходить до превентивних підходів — попередження таких правопорушень.
«Для цього ми працюємо безпосередньо в регіонах, а не лише в обласних центрах. Відкриваючи такі пункти екологічного контролю, які фактично є робочими місцями наших інспекторів з охорони довкілля, ми своєю присутністю в громадах сприятимемо запобіганню екологічним правопорушенням», — каже він.
Робота підрозділу базуватиметься на патрулюванні та оперативному виявленні правопорушень у сфері довкілля. Зокрема, йдеться про незаконну вирубку лісів, джипінг у горах, забруднення водойм та засмічення територій.
- У Карпатах молоде подружжя врятувало двох осиротілих ведмежат
