Крихітні ведмедики кілька днів сиділи на дереві і плакали
Молоде подружжя знайшло у лісі двох безпорадних ведмежат, які кілька днів провели самі високо на дереві. Переконавшись, що мати-ведмедиця не повернеться, виснажених тварин забрали додому, нагодували та передали фахівцям.
Про це розповіли у Національному природному парку «Синевир», передає «Хронікерс».
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
Усе розпочалося зі звичайної прогулянки. Молоде подружжя, Роман та Аня, мандрувало лісовим масивом неподалік свого населеного пункту. Спокійну тишу гір раптово порушив незвичний звук — голосний, жалісливий писк та плач, який просто не міг не привернути уваги.
«Підійшовши ближче, пара підняла голови і завмерла, адже високо на деревах сиділи двоє крихітних ведмежат. Малюки виглядали наляканими та безпорадними. Проте перша емоція розчулення швидко змінилася тверезим розумінням небезпеки. Роман та Аня, добре знаючи тутешню місцевість та звички диких звірів, усвідомлювали, що десь поруч може бути їхня мати-ведмедиця, захищаючи свій виводок, вона стає смертельно небезпечною для людини. Оцінивши ризики, подружжя прийняло єдино правильне на той момент рішення — негайно покинути це місце», — розповідають у парку.


Проте Роман не зміг забути плачучих тваринок. Оскільки родина мешкає у гірському поселенні зовсім поруч із лісом, чоловік вирішив перевірити, як там малеча. Наступного дня він знову попрямував до того самого місця — і знову почув знайомий тужливий писк. Ведмедиці поруч не було.
«Роман спостерігав за ситуацією впродовж двох днів, сподіваючись, що матір повернеться. Але дива не сталося — ведмежата залишилися абсолютно одні, виснажені та голодні. На третій день, розуміючи, що без допомоги людини клишоногі просто приречені на загибель, чоловік зважився на рішучий крок і він забрав малюків додому. Першим ділом їх нагодували, повернувши їм сили та спокій», — йдеться у розповіді.
Родина чітко розуміла, що ведмеді — це дикі хижаки, і тримати їх у домашніх умовах не можна. Відтак чоловік зв’язався з керівництвом Реабілітаційного центру бурого ведмедя (РЦБВ) в Національному природному парку «Синевир». Він розповів історію знайдиків та запитав про можливість передати їх під опіку професіоналів. Керівництво НПП «Синевир» одразу ж дало згоду та організувало рятувальну місію.
Фахівці парку особисто прибули на місце, щоб забрати пухнастих малюків та забезпечити їм безпечне транспортування до нового, спеціалізованого дому.


Як зазначають спеціалісти, переїзд та зміна обстановки — це завжди стрес для диких тварин. За попереднім оглядом, який провели до та після перевезення, стан ведмежат оцінюють як стабільний.
«Малеча почувається трохи стурбовано, що є абсолютно природним для такої ситуації, але загалом їхній стан задовільний», — прокоментував ветеринар Юрій Маслей.
Тепер на маленьких клишоногих чекає тривалий процес адаптації, правильний раціон та турбота фахівців «Синевиру», де є всі умови для того, щоб вони виросли здоровими та сильними велетнями карпатських лісів.


- У Галицькому нацпарку ведмеді прокинулися після зими у грайливому настрої і… зламали свою хатинку
