Хронікерс

Інформаційний знак якості

На Харківщині посадовці вкрали понад 8 мільйонів на будівництві захисних споруд для ТЕЦ

Чергову схему розкрадання бюджетних коштів виявили правоохоронці

Прокуратура Харківської області повідомила, що за зааволодіння понад 8,1 млн грн на будівництві захисних споруд для Зміївської ТЕС під підозрою опинилися директор підприємства та начальник дільниці, передає Хронікерс.

За даними слідства, у грудні 2024 року між Зміївською ТЕС та підрядною організацією було укладено договір на виконання робіт з будівництва захисних споруд для автотрансформаторів, після чого замовник здійснив попередню оплату.

Для зведення монолітних конструкцій підрядник уклав угоду поставки бетонної суміші високої міцності з приватною фірмою. Проте на початку 2025 року директор підприємства-постачальника бетону вирішив збагатитися шляхом використання матеріалів гіршої якості. До реалізації схеми він залучив начальника будівельної дільниці підрядної організації.

Директор фірми організував виготовлення бетонної суміші значно нижчого класу, при цьому до паспортів якості вносилися завищені показники міцності. Начальник дільниці, знаючи про це, приймав неякісну суміш, підписував фіктивні товарно-транспортні накладні та координував подальше улаштування залізобетонних фундаментів і стін захисних споруд ТЕС саме з цієї сировини. В акті виконаних робіт було зазначено, що будівництво виконано з використанням матеріалів належної якості.

Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи, якість конструкцій частково не відповідає вимогам проєкту, а вартість фактично неулаштованих обсягів матеріалів перевищує 8,1 млн гривень.

Директору підприємства та начальнику дільниці повідомлено про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).