До суду направлений обвинувальний акт стосовно трьох зловмисників, які під виглядом виплати фінансової допомоги ВПО виманювали фінансові дані, отримували несанкціонований доступ до інтернет-банкінгу і виводили кошти з рахунків
Про це повідомляє пресслужба поліції, передає Хронікерс.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
Схему привласнення коштів організував 28-річний житель Запоріжжя, він створив фейковий телеграм-акаунт одного з українських банків. До плану він залучив ще двох знайомих жителів міста: 43-річну жінку та 21-річного чоловіка.
“Під приводом надання фінансової допомоги нібито від держави та міжнародних організацій зловмисники виманювали у внутрішньо переміщених осіб персональні банківські дані та коди доступу з смс-повідомлень. Ці відомості фігуранти використовували для отримання доступу до інтернет-банкінгу потерпілих і привласнення заощаджень громадян”, – розповіли у поліції.
Поліцейські провели 9 обшуків на території Запорізької області за місцями мешкання та реєстрації членів угруповання та вилучили ноутбуки, мобільні телефони, майже 50 сім-карток операторів мобільного зв’язку та банківські картки.
Організатору злочинної групи обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Його співучасників суд відправив під домашній арешт.
У ході розслідування поліцейські встановили, що за понад рік злочинної діяльності зловмисники ошукали 63 людини, у тому числі волонтерів. Загальна сума збитків майже 400 тисяч гривень.
Правоохоронці завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 28 ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) КК України. Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі.
- у Києві судитимуть ексменеджерку банку, яка ошукала клієнтів на майже 105 млн грн