Хронікерс

Гарячі українські новини

Під суд відправили посадовця запорізького військкомату, який незаконно відбирав автомобілі

Правоохоронці завершили досудове розслідування у справі посадовця Центрального ОРТЦК та СП Запоріжжя. Він безпідставно вилучив у підприємства автомобілі, що не підлягали мобілізації, на 11 млн грн

Обвинувальний акт направлений до суду. Про це повідомляє Держбюро розслідувань, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

На початку російського повномасштабного вторгнення офіцер військкомату відповідав за мобілізацію автомобілів, але обирав їх для вилучення на «свій смак». У березні 2022 року він з озброєним супроводом прийшов на автостоянку, яка фактично була поза межами територіальної юрисдикції військкомату. Власників підприємств, яким належать автомобілі, у той момент на майданчику не було.

У посадовця військкомату не було встановлених лімітів вилучення авто та відповідних документів від місцевої влади, які регламентують мобілізацію транспортних засобів для цих підприємств. Фігуранту вдалося з порушеннями вилучити лише ті автомобілі, ключі від яких були у присутнього на стоянці водія. Це – чотири вантажівки та мікроавтобус загальною вартістю майже 11 млн грн.

Посадовець обвинувачується у перевищені військовою службовою особою влади чи службових повноважень в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Йому загрожує до 12 років вʼязниці.