Хронікерс

Гарячі українські новини

Столтенберг визнав, що країни НАТО не виконали обіцянок щодо озброєння Україні

Країни НАТО не виконали своїх обіцянок щодо постачання військової допомоги Україні, але найближчим часом це зміниться і потік боєприпасів збільшиться

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Києві 29 квітня, передає Хронікерс із посиланням на РБК-Україна.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

“Я буду дуже чесним з президентом Зеленським і з Верховною Радою, що союзники по НАТО не виконали того, що ми обіцяли протягом останніх місяців. Сполучені Штати витратили шість місяців на узгодження пакета, а європейські союзники не надали боєприпасів, які ми обіцяли. Але тепер я впевнений, що все зміниться”, – сказав Столтенберг.

За його словами, на те, що Україна буде швидше отримувати озброєння вплинуло те, що США нарешті схвалили пакет допомоги на суму понад 60 мільярдів доларів. Зокрема він нагадав про заяву прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, який також заявив про допомогу Україні. Окрім цього Німеччина повідомила, що передасть Україні ще одну систему ППО Patriot, а Нідерланди збільшили свою допомогу Києву.

Столтенберг заявив, що на фоні оголошеного також очікує на інші “нові зобов’язання”. Які, як він очікує, значно вплинуть на ситуацію на полі бою в Україні.

“Ще не пізно для України перемогти. Але саме тому так важливо, щоб союзники по НАТО зараз насправді зробили те, що ми обіцяли, і щоб ми перетворили ці зобов’язання на реальні поставки зброї і боєприпасів, і я тепер впевнений, що це станеться”, – додав він.