Хронікерс

Гарячі українські новини

“З 19 до 22 години, щодня, увесь 2024 рік”: Українців закликали економити електрику в пікові години

Внаслідок атаки росіян українські електростанції зазнали значних пошкоджень – енергетики закликали громадян економити електроенергію, особливо у вечірні години пікового навантаження на мережі

Про це гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко написав у Фейсбуці, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

“Російські ракети та дрони завдали значних пошкоджень українським електростанціям. В цьому році це вже третя масована атака на українську генерацію. Під час двох попередніх також постраждали теплові та гідроелектростанції. Їх головна роль в енергосистемі – можливість швидко збільшувати виробництво електроенергії вранці та ввечері, коли споживання стрімко зростає”, – йдеться в повідомленні.

Коваленко наголошує, що сьогодні деякі тепло- та гідроелектростанції не можуть це робити через руйнування, яких завдали російські терористи. А енергосистема може безпечно працювати тільки якщо в ній витримується баланс: споживання електроенергії = виробництво електроенергії.

В телеграм-каналі НЕК “Укренерго” також закликали українців економити енергоресурси.

“Зараз на шальці виробництва значно менше електроенергії, ніж було ще вчора, до атаки. І для того, щоб зберегти рівновагу на наших енергетичних терезах, потрібно розвантажити шальку споживання. Особливо велика потреба в зменшенні споживання є у вечірні години максимального попиту з 19:00 до 22:00”, — наголосили в “Укренерго”.

Українців просять не вмикати в цей період потужні електроприлади або ж користуватися ними по черзі. Це допоможе енергосистемі безпечно пройти цей важкий період.

“Що ми можемо зробити зараз? Економити споживання в пікові години. І якщо нас таких буде багато, то це спрацює. Тому. З 19 до 22 години. Кожного дня. Будь ласка, економте електроенергію. Кожного дня. Увесь 2024 рік. Хай це стане звичкою”, – зазначив гендиректор YASNO.