Хронікерс

Гарячі українські новини

У Львові затримали колаборанта з Запоріжжя, що переховувався під виглядом ВПО

Зловмисника затримали у Львові, куди він приховано прибув для подальшого виїзду до Євросоюзу

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Фігурантом є мешканець Василівського району, що на Запоріжжі, який у червні 2022 року вступив до рядів окупаційного “райвідділу поліції”. Там його призначили “дільничним відділу у справах неповнолітніх”. На цій “посаді” колаборант виконував завдання кремля щодо придушення спротиву загарбникам.

Для цього зловмисника включили до складу “каральних загонів”, які викрадали місцевих жителів прямо посеред вулиці або з власних осель. Потім рашисти відвозили людей до російських катівень, де піддавали жорстоким тортурам, у тому числі з використанням електричного струму.

Також колаборант разом із озброєними окупантами грабував помешкання місцевих жителів під виглядом обшуків. У громадян викрадали гроші, одяг, оргтехніку та інше приватне майно.

Крім того, фігуранта залучали до охорони окупаційних “виборчкомів” під час проведення псевдореферендуму рф щодо “приєднання” регіону до складу країни-агресора.

Однак наприкінці 2023 року зловмисник виїхав до Львова як внутрішньо переміщена особа з тимчасово окупованої території на півдні України. У місті чоловік оселився у своїх родичів і готувався нелегально перетнути кордон у напрямку сусідньої країни ЄС.

Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Наразі він перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.