Хронікерс

Гарячі українські новини

СБУ затримала агентку РФ, яка скоригувала ракетний удар по Покровському району 6 січня

СБУ затримала навідницю з Донеччини, через яку загинули 6 людей, серед них двоє дітей

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Жінка влаштувалася продавчинею привокзального кіоску в Покровську, щоб шпигувати за ешелонами ЗСУ. Вона відслідковувала наявність і періодичність руху ешелонів з важкою бронетехнікою та артилерією ЗСУ у напрямку передової. Там вона “втемну” випитувала “потрібні” відомості у працівників вокзалу під час довірливих розмов та продажу товарів. Крім того вона намагалась приховано фіксувати переміщення рухомого складу українських військ.

Усю отриману інформацію вона дистанційно передавала кадровому співробітнику ГУ Генштабу збройних сил Росії. Його особу вже ідентифіковано. Для комунікації зловмисники використовували анонімний чат у популярному месенджері. Передачу розвідданих фігурантка здійснювала у вигляді текстових “звітів” та фото українських об’єктів з прив’язкою до місцевості.

За наводкою жінки 6 січня було завдано удару по Покровському району, внаслідок чого загинули 6 людей, в тому числі двоє дітей.

За даними слідства, ГРУ РФ залучило жінку до співпраці ще до початку повномасштабного вторгнення. Тоді вона приїздила до окупованого Донецька, де провідувала свого чоловіка – кримінальника, який відбував тюремний строк у місцевій колонії. Після звільнення він добровільно вступив до лав ПВК “Вагнер”, а його дружина почала працювати на воєнну розвідку РФ.

Влітку 2023 року на фігурантку вийшов її російський “куратор”, який визначив їй завдання щодо збору інформації на Бахмутському напрямку.

Жінку затримали в її власному помешканні. Під час обшуків за місцем проживання затриманої вилучено мобільний телефон, який вона використовувала у розвідувально-підривній діяльності.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану). Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 12 років тюрми.