Хронікерс

Гарячі українські новини

СБУ затримала мешканця Миколаївщини, який “здавав” українців на російських блокпостах

Служба безпеки викрила ще одного ворожого поплічника, який співпрацював з російськими військами під час окупації частини Миколаївщини

Зрадником виявився мешканець Снігурівщини. Після її захоплення він допомагав загарбникам перевіряти місцевих жителів, які намагалися виїхати на підконтрольну Україні територію. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Для цього зловмисник добровільно зголосився «чергувати» на російських блокпостах, що були розташовані на виїздах з населеного пункту. Там він зі зброєю в руках зупиняв автомобілі українців та відбирав у них мобільні телефони, паспорти та інші документи для «перевірки».

Потім фігурант виводив людей з авто і пропонував їм залишитись на окупованій частині регіону та співпрацювати з рашистами.

Також загарбники «конфісковували» транспортні засоби, гроші та інші особисті речі потерпілих.

Під час звільнення Снігурівки російські окупанти покинули свого поплічника у місті і не взяли його з собою, коли тікали на лівобережжя Херсонщини. Тривалий час зловмисник переховувався від правосуддя на території регіону. Для цього намагався бути «непомітним» та періодично змінював адреси проживання.

Співробітники СБУ все ж розшукали його і затримали. Фігуранту повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору).

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми.