Хронікерс

Гарячі українські новини

Російського пропагандиста Подоляку засудили заочно до 15 років ув’язнення

Блогер-мільйонник корегував удари по Миколаїву

Служба безпеки України повідомила що суд заочно засудив до 15 років тюрми російського пропагандиста Юрія Подолюяку, передає Хронікерс.

З початку повномасштабного вторгнення рф він регулярно виконує завдання російських спецслужб щодо проведення інформдиверсій. Для ведення інформаційно-підривної діяльності Подоляка створив власний ютуб-канал із загальною аудиторією понад 3 млн підписників.

На цих інтернет-ресурсах Подоляка виправдовує захоплення української території та знищення цивільної інфраструктури нашої держави. Разом з цим Подоляка причетний до коригування масованих ракетно-артилерійських атак рф на Миколаївщину.

Для наведення російської зброї зловмисник формував власні мережі інформаторів на території південного регіону.

Серед ворожих коригувальників був ексочільник Миколаївської окружної прокуратури, який наразі відбуває довічне ув’язнення за держзраду.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ⁠ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
▪️ ⁠ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України);
▪️ ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ст. 436 (пропаганда війни);
▪️ ⁠ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).