Хронікерс

Гарячі українські новини

СБУ викрила ще 5 «схем для ухилянтів» (ФОТО)

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку

У різних регіонах України затримали організаторів оборудок. Ділки пропонували військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Вартість таких «послуг» оцінювали від 3 до 10 тисяч доларів. Сума залежала від терміновості та способу втечі. СБУ вдалося запобігти нелегальному переправленню за кордон понад 50 потенційних призовників.

Так, у Києві нейтралізували злочинну групу, до якої входило двоє посадовців столичних медзакладів та очільниця місцевої громадської організації.

Фігуранти фабрикували для своїх клієнтів висновки лікарських обстежень щодо наявності у них тяжких діагнозів. Потім фіктивні документи подавали до центру медико-соціальної експертизи для встановлення ухилянтам 2-ї чи 3-ї груп інвалідності. Отриману підробку вони планували використати для незаконного виїзду за межі України, щоб сховатися від мобілізації.

У Чернівцях викрили ще трьох посадовців місцевих лікарень, які торгували фальшивими меддовідками про наявність психічних захворювань. Щоб максимально приховати «схему», її організатори фіктивно оформлювали своїм клієнтам госпіталізацію та виписки щодо проходження стаціонарного лікування.

У Львові «на гарячому» затримали ще одну медпрацівницю, яка продавала підроблені висновки медико-соціальної експертизи про встановлення груп інвалідності.

На Черкащині викрили очільницю приватної компанії у сфері будівництва. За гроші вона сприяла в оформленні інвалідності для жінок потенційних призовників.

У Хмельницькій області затримали місцевого барбера, який за гроші організував переправлення ухилянтів до ЄС.

За всіма викритими фактами триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.