Хронікерс

Гарячі українські новини

В Офісі президента розповіли, як Україна підготувалася до опалювального сезону

Запаси палива для генерації в Україні нависокому рівні

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма вважає, що Україна добре підготувалася до опалювального сезону. Про це Шурма сказав в інтерв’ю “Європейській правді”, передає Хронікерс.

“Давайте підемо по критеріях. Я не всю інформацію, на жаль, можу говорити, оскільки є питання національної безпеки, але акуратно постараюся сказати основні компоненти. Перше – запаси палива, вугілля, газ – нормальна ситуація. Стан обладнання генераційного і трансмісійного – теж ситуація нормальна, тому що вперше за всю історію країна входить повним парком доступних атомних блоків в опалювальний сезон. В опалювальний сезон ми будемо працювати всіма 9 блоками на потужність майже 7,6 гігавата”, – сказав він.

Шурма також додав, що по тепловій генерації відновили абсолютну більшість блоків, практично всі блоки, які були зруйновані в частині ТЕС та ТЕЦ. Одиничні блоки залишилися не відновленими.

“Друге – передача енергії мережами. В першу чергу трансформатори та ключове обладнання, таке як розподільчі пристрої та вимикачі. Теж доволі значну частину відновили”, – зазначив Шурма.