Хронікерс

Гарячі українські новини

Підтримка ветеранського бізнесу в Україні: На Вінниччині започаткували унікальний проект

Допомогу ветеранам у поверненні до нормального життя і відкритті власного бізнесу започаткували у Вінницькі області

Громадська організація “Соціальний центр Вінниччини” та Благодійний Фонд “МХП-Громаді” презентували проект “Підтримка мікропідприємств ветеранів війни та їх родин, від ідеї до реалізації на Вінниччини”, який стартував за грантової підтримки Українського ветеранського фонду.

Як зазначила керівниця проекту, депутатка обласної ради, Мар’яна Нарожна, яка представляє громадську організацію “Соціальний центр Вінниччини”, ця ініціатива допоможе ветеранам повернутись до нормального життя та відкрити власні справи.

“З 25 лютого 2022 року об’єднались з фондом “МХП-Громаді” і почали просто працювати. Працювати, щоб Перемогти. Понад півтора року ми разом з фондом допомагаємо військовим. Але йде час і змінюються обставини, хлопці починають повертатись. Вони повертаються з різними обставинами, хтось зі здобутою інвалідністю, дехто для догляду за батьками, причини різні. У кожного з них є намагання повернутись в це життя і у багатьох опускаються руки, тому що це важко. Ми всі розуміємо, що вони бачили і що пережили. Нещодавно слова такі гарні почула, що «Не ветерани повинні підлаштовуватись під суспільство, а суспільство повинне підлаштовуватись під них». Тому ми взяли участь в цьому проекті”, – розповіла Нарожна.

У свою чергу, керівник відділу національних проектів Благодійного Фонду “МХП-Громаді” Володимир Панченко підкреслив, що проект триватиме два з половиною місяці. За цей час учасники пройдуть навчання з основ ведення бізнесу, відвідають успішне підприємство, під керівництвом розроблять власний бізнес-план та зможуть отримати фінансування на його втілення.

Проєкт передбачає шість важливих етапів:

  • Реєстрація
  • Онлайн навчання
  • Відвідування успішного підприємства
  • Розробка бізнес-плану
  • Конкурс бізнес-ідей
  • Реалізація ініціативи

На реалізацію бізнес-ідей учасники отримають до 100 000 гривень. Загальний бюджет грантів один мільйон гривень.

Під час проєкту буде створено  електронний методичний посібник з основ ведення бізнесу та організації власної справи в умовах воєнного часу. А також запрацює електронна платформа, своєрідна екосистема для ветеранів підприємців, яка буде працювати як допоміжний ресурс для ведення бізнесу.

Детально ознайомитись з проєктом «Підтримка мікропідприємств ветеранів війни та їх родин, від ідеї до реалізації на Вінниччини» можна за цією презентацією.

“Підтримка мікропідприємств ветеранів війни та їх родин, від ідеї до реалізації на Вінниччини”

Зареєструватись в проекті можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffvxd6HnBgvn2U_xtH0oS4X_Ja_6P2N7a6ZBCWTkgiHorSAw/viewform