Хронікерс

Гарячі українські новини

У Пентагоні заявили, що українські військові в США вчаться пілотувати і обслуговувати F-16

Міноборони США вже бере участь у навчанні готових українських пілотів керувати сучасним винищувачем

Міністерство оборони має на меті забезпечити наявність запасних частин для підтримки F-16, що прямують в Україну і вже бере участь у навчанні українських військових в США пілотуванню і технічному обслуговуванню літаків. Про це йдеться на сайті Пентагону, передає Хронікерс.

Раніше цього року Державний департамент США заявив про готовність схвалити передачу Україні літаків F-16 американського виробництва третіми сторонами. Нідерланди, Данія та Норвегія оголосили про намір зробити це, вилучивши літаки зі своїх власних флотів.

Щоб переконатися, що українці успішно керують цими F-16, українські пілоти тренувалися в США та Європі як з експлуатації польотів, так і з технічного обслуговування.

Але як тільки ці F-16 потраплять в руки українців, підтримка не припиниться. Потрібні будуть запасні частини, щоб гарантувати, що вони зможуть працювати і продовжувати літати. Сполучені Штати також готові зробити це, заявив Вільям А. Лаплант, заступник міністра оборони з питань закупівель і забезпечення.

ЛаПлант сказав, що незалежно від того, що буде надіслано українцям —-а США виділили 44,2 мільярда доларів на техніку та боєприпаси з лютого 2022 року – важливо також, щоб були доступні запасні частини для обслуговування цього обладнання.