Хронікерс

Гарячі українські новини

Міністр оборони Умєров налаштований покінчити з “внутрішнім тероризмом”

Боротьбу корупцією міністр оборони порівняв із боротьбою проти тероризму

Очільник міністерства оборони України Рустем Умєров заявив, що ставить в один ряд корупцію і тероризм, тому рішуче налаштований покласти цьому край в оборонному відомстві. Про це Умєров сказав в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає Хронікерс.

“Де і чого ми, як Міноборони, хочемо досягти? По-перше, це корупційна складова. Для мене розуміння “корупція” або war profiteering – це те, що потрібно зупинити. У мене ставлення до корупції, як до внутрішнього тероризму. Я це не починав, але хочу це закінчити”, – сказав він.

Другим пріоритетом Умєров назвав вибудову довгострокових контрактів.

“Щоб контракти були на один рік, на три роки, на десять років. Навіщо ми це робимо? Для того щоб задовольнити термінові потреби і задовольнити важливі речі”, – зазначив він.

Нагадаємо, що найбільше нарікань до МО було з питань закупівлі продуктів харчування для ЗСУ.

Так, 21 січня на сайті ZN.UA вийшло розслідування журналіста Юрія Ніколова, який оприлюднив угоду Міноборони щодо харчування військових у шести тилових областях на суму понад 13 мільярдів гривень. У документі гуртові ціни на деякі продукти були завищені у два−три рази порівняно з роздрібними цінами у мережі магазинів Сільпо у Києві.

Найбільш резонансною стала історія про те, як Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині становила близько 7 грн за штуку.

Одразу після призначення на посаду міністра Рустама Умерова, Міноборони кардинально змінило підхід до закупівлі їжі для ЗСУ. Також, 30 жовтня Умеров підписав контракт і указ про призначення Арсена Жумаділова гендиректором ДП «Державний оператор тилу», яке забезпечуватиме ЗСУ харчуванням.