Хронікерс

Гарячі українські новини

Нова енергетична перспектива світу: У Києві підбили підсумки Українського газового форуму (ВІДЕО)

Експерти обговорили питання функціонування енергетики в умовах війни і подальші перспективи галузі

У Києві обговорили підсумки Українського газового форуму, який відбувся за підтримки ПрАТ “МХП Еко Енерджи””, під час якого експерти обговорили проблеми і перспекти енергетичної галузі в умовах війни в Україні, передає Хронікерс.

Як зазначив голова правління Global 100% RE Ukraine, президент ТОВ “МХП Еко Енерджи”, член правління ГС “Біоенергетична асоціація України” Олександр Домбровський, сьогодні одне з головних завдань – шукати рішення, щоб з точки зору енергетичної безпеки країна була готова до будь-яких викликів.

“Особливістю проведення цього форуму є те, що ми вперше дивилися на українську енергетику  не в умовах миру, як завжди, де ми говорили про тарифи, про регулювання економічний ринків та про енергоефективніть. Цьогоріч враховуючи другий рік агрессії росії ми говорили про те, чкою повинна бути українська енергетика і українська енергетична політика”, – сказав він.

Свої оцінки ситуації і розвитку галузі дали також голова правління ГС “Біоенергетична асоціація України”, директор ГО “Експертна рада з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу” Леонід Уніговський, віце-президент Energy Club Іван Григорук і головний редактор журналу Енергобізнес Петро Білян.

“Агресор хоче, щоб ми не жили, щоб тут ніколи не було. Але ми живемо і будемо жити, тому нам слід вирішити нагальні проблеми країни в енергетиці. І цей форум – це нейтральний майданчик, який рівновіддалений як від влади, так і від політичних сил. Для нас головне – професійність та експертність, і цього року половина експертів були іноземні”, – сказав Уговський.

“Всі учасники погодилися з тим, що потрібно комплексно дивитися на розвиток енергетичної системи, як важливої складової національної економіки не тільки під час війни, але й в післявоєнний період. Тому було важливо визначити першочергові фундаментальні заходи, які цьому сприятимуть”, – зазначив Григорук.

У свою чергу, Білян зазначив, що Україні слід буде зробити зробити певний аудит того, що лишилося від енергетики після численних атак росіян.

“Другим і третім пунктом треба буде залучати наших інженерів і фахівців, щоб було консенсусне бачення, куди ми рухаємося з тими ресурсами, що будуть в наявності, і з тією допомогою, які нам дадуть. Але дива не буде, потрібно буде важко працювати”, – сказав він.