Хронікерс

Гарячі українські новини

Румунія продовжить підтримку України у боротьбі проти рф, – прем’єр Чолаку

Румунія продовжить допомагати Україні та виступає за тверду підтримку Києва з боку Євросоюзу 

Про це заявила прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, передає Хронікерсіз посиланням на РБК-Україна.

Чолаку заявив, що його уряд продовжуватиме надавати “багатопланову підтримку” Україні, навіть незважаючи на те, що європейські союзники демонструють ознаки втоми від війни, особливо з урахуванням того, що конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом затьмарює російське вторгнення. За його словами, конфлікт на Близькому Сході, ймовірно, буде вирішено раніше, ніж війна по сусідству з Румунією.

“Румунія продовжить допомагати Україні, незважаючи на політичні витрати”, – заявив Чолаку в інтерв’ю Bloomberg. – Ці політичні витрати менш важливі, ніж прецедент, який створить перемога росії”.

Прем’єр вказав на сплеск підтримки правих і популістських сил по всій Європі, багато з яких критикували підтримку України урядами і висловили жаль з приводу розриву зв’язків з Кремлем. У Німеччині підйом вкрай правої партії “Альтернатива для Німеччини” частково був викликаний проросійськими настроями.

“Чи можете уявити, скільки двійників путіна ми отримаємо серед деяких європейських політиків-популістів?” – спитав Чолаку.

Лідери Європейського Союзу публічно виступають єдиним фронтом проти росії, при цьому блок обговорює 12 пакет санкцій, націлений на 5 млрд євро в торгівлі з росією.