Хронікерс

Гарячі українські новини

Омбудсмен звернувся до поліції та СБУ через заяви Фаріон про російськомовних бійців ЗСУ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення після висловлювань ексдепутатки Ірини Фаріон

Про це Лубінець повідомив у своєму телеграмі, передає Хронікерс.

Омбудсмен зазначив, що в мережі поширюється відеоматеріал, на якому транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин. 

Вочевидь, йдеться про інтервʼю Ірини Фаріон із журналісткою Яніною Соколовою на “5 каналі”. Фаріон сказала, що не може вважати українцями російськомовних бійців “Азову” і 3 штурмової бригади (про них запитала Соколова), якщо вони не можуть вивчити українську.

“Особисто звернувся до відповідних органів державної влади – Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування”, – підкреслив омбудсмен.

Він наголосив, що порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками – карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

Лубінець додав, що в ЗСУ служать і захищають Україну чоловіки й жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.