Хронікерс

Гарячі українські новини

Пологові будинки свідомо вигадують новонародженим діагнози заради подвійної оплати, – МОЗ

У ході моніторингу медичних закладів, проведеного МОЗ та НСЗУ, було виявлено низку порушень

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні було виявлено практику, коли пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для новонароджених задля переведення їх до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Про це повідомляє пресслужба МОЗ, передає Хронікерс.

За словами чиновника, така практика дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. За попередніми розрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам.

“Ми бачимо необхідність перегляду підходів до неонатальної допомоги. Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні, і діти страждають під час транспортування. Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають у першу чергу дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто “хворих” дітей”, – сказав Ляшко.

У МОЗ зазначають, що у середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування.