Хронікерс

Гарячі українські новини

У Мінагрополітики заявили, що в Україні навесні здешевшають овочі

Уряд розраховує що “теплична програма” дасть результат вже навесні

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький повідомив, що перший ефект від реалізації запущеної з 2022 року грантової програми садівництва та теплиць українці відчують вже навесні 2024 року. Про це Висоцький сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Хронікерс.

За його словами, найпопулярнішими культурами у отримувачів грантів на закладку садів були – лохина, яблуня і горіх, на овочі – огірки і томати.

“У нас загалом передбачена досить широка палітра – понад 10 культур, які можна висаджувати. Серед них є і садова суниця, і малина, і виноград, і обліпиха, і слива, і черешня, і фундук – усе, що дають змогу вирощувати наші кліматичні умови”, – зазначив Висоцький.

На думку чиновника, вирощування у тепличних умовах овочів дасть змогу нівелювати перепади між сезонною і тепличною продукцією. 

“У попередні роки ми багато імпортували їх. Відповідно, ціна залежала від обмінного курсу, логістичних ризиків. А тут свіжа продукція вже не буде так залежати від перетину кордону, буде ближче до споживача. Це має вплинути на зниження середньозваженої ціни тепличних овочів”,- сказав він.