Хронікерс

Гарячі українські новини

Підстав продовжувати заборону на імпорт українського зерна немає: У МЗС назвали 5 причин

15 вересня, спливає заборона Європейської Комісії на імпорт українських зернових до ЄС

Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що немає причин продовжувати заборону на імпорт українського зерна в країни ЄС після 15 вересня, і на це є п’ять причин. Про це Ніколенко написав у фейсбуку, передає Хронікерс.

За його словами, Україна та Євросоюз створили спільну координаційну платформу, в рамках якої пропрацювали всі застереження з боку деяких європейських країн.

“Експорт української сільськогосподарської продукції не є причиною дестабілізації європейського ринку. Незважаючи на заборону Єврокомісії та тривалу відсутність імпорту українських зернових, проблеми фермерів Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини не були врегульовані. Необхідно, аби, насамперед, їхні уряди знайшли національні рішення, і точно не за рахунок обмежень для України. Для цього Брюссель має низку інструментів підтримки”, – навів Ніколенко другий аргумент.

По третє, рішення Болгарії відновити імпорт українських зернових лише підтверджує безпідставність односторонніх обмежувальних заходів.

Четверта причина: штучне обмеження українського експорту грає на руку РФ, яка є конкурентом України на світових ринках зерна. Для неї заборон на ринку ЄС немає. Скорочення поставок українського зерна означає можливість для росії заробляти більше грошей на війну проти України.

Крім того, заборона на імпорт в принципі протиправна. Вона порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, а також принципи і норми Єдиного ринку ЄС.