Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Кабмін дозволив бойовим медикам на передовій переливати кров на догоспітальному етапі

Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що бойовим медикам дозволено переливати кров на фронті на догоспітальному етапі при умові проходження відповідного навчання. Про це повідомляє МОЗ, передає Хронікерс.

Зокрема, міністерство охорони здоров’я розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії.  Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові.

“Зазначена навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО. В країнах Альянсу вважається нормою навчати переливання крові бойових медиків без медичної освіти. У Норвегії, наприклад, взагалі – переливати кров мають право навіть звичайні бійці”, – йдеться у повідомлені.