Хронікерс

Гарячі українські новини

В МЗС розраховують, що Туреччина не піде на відновлення експорту зерна без участі України

Українське МЗС виступило із заявою за чотири дні до візиту Ердогана до Росії

Міністерство закордонних справ виступило із заявою у зв’язку із появою інформації про спроби рф налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових із українських портів, передає Хронікерс.

“Розгляд можливості підтримки експорту Росією зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових із українських портів завдасть серйозного удару по міжнародним зобов’язанням та міжнародному праву, заохочуватиме Москву до подальших агресивних дій. Україна як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки зацікавлена у відновленні функціонування Чорноморської зернової ініціативи задля продовження експорту української сільськогосподарської продукції на іноземні ринки. Ми також активно працюємо над запуском альтернативних маршрутів. Чорне море має залишатися відкритим для вільної та безпечної торгівлі”, – йдеться у заяві.

Крім того, в МЗС розраховують, що Туреччина, яка неодноразово підтверджувала свою непорушну позицію щодо збереження та чіткого дотримання норм міжнародного права, а також інші причетні сторони, використають свій авторитет задля запобігання спробам росії знову порушити міжнародні зобов’язання та шантажувати світ новими продовольчими кризами.