Експерти вважають, що виробничі потужності російського ВПК здатні нарощувати виробництво безпілотників
Українські військові експерти вважають, що росія має промисловий потенціал для виробництва дронів, і це може становити додаткові проблеми для захисту України, передає Хронікерс з посиланням на “Політарену”.
“Ланцети” вони як виробляли, так і виробляють. Дрони FVP, то вони їх виробляють, і ми їх виробляємо. Буде просто нарощуватися виробництво. Та й загалом це не новина – вони виробляли дрони і раніше. Все що працює і завдає шкоди, буде розвиватися, а те що не дає такої шкоди – буде зменшуватися виробництво. Війна проходить технологічні фази: засоби РЕБ, дрони, дрони-камікадзе, ракети і т. д”, – сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
За його словами, для захисту Україна використовує засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), а також більше вогневих засобів для уражень.
За словами експерта з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва Ігоря Козія, переконливих доказів нарощування росіянами виробництва дронів поки немає.
“Наразі ми не можемо сказати чи вони виробляють більше дронів, чи менше. Ми живемо в епоху інформаційних війн і виправданість тієї чи іншої інформації базується на заявах офіційних осіб. Але навіть такі заяви можуть бути частиною стратегічного маскування, – дезінформація або інформація”, – сказав Козій.
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський додав, що дрони є дуже специфічним видом зброї, і налагодити їхнє виробництво можна з нуля і досить швидко.
“Росіяни можуть налагодити виробництво дронів, в тому числі за допомогою Ірану, який в Єлабузі відкриває завод з виробництва “шахедів”. Тобто, нарощування масштабів виробництв з боку росіян слід очікувати”, – сказав він.
На думку експертів, сьогодні Україна має вкладати кошти в розробку власних БПЛА і нових озброєнь, оскільки це дешевше, ніж потім відновлювати зруйноване російськими безпілотниками.
- Федоров пообіцяв більше морських дронів, які “розірвуть” Кримський міст.