Хронікерс

Гарячі українські новини

“Укренерго” відновлює експорт електроенергії до Словаччини

Перший аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних ліній на експортному напрямку Україна – Словаччина стартує у пʼятницю, 21 липня

Про це повідомляє НЕК “Укренерго”, передає Хронікерс.

На аукціоні буде запропоновано учасникам 200 МВт з датою поставки 23 липня з 9:00 до 14:00.

“Укренерго та словацький оператор системи передачі SEPS підписали угоду, яка визначає порядок проведення та розподілу коштів від аукціонів з доступу до міждержавних інтерконекторів між операторами двох енергосистем. Зважаючи на війну та постійні ризики від обстрілів, доступ до міждержавних перетинів розподіляється лише на короткостроковий період на добових аукціонах”, – йдеться у повідомленні.

Після внесення необхідних змін в законодавство та погодження регулятором, НКРЕКП, Україна має можливість розпочати експорт електроенергії до Словаччини.

Наголошуться, що українська електроенергія експортуватиметься лише у години доби, коли в енергосистемі є надлишок виробленої електроенергії.

“Наприклад, експорт можливий у ранкові та денні години, коли виробництво сонячних електростанцій найбільше. У вечірні години, коли сонячні електростанції не працюють, а в енергосистемі обмежена можливість електростанцій покривати високий рівень споживання електрики залишається необхідність імпорту”, – додали в “Укренерго”.