Хронікерс

Гарячі українські новини


    Warning: Undefined variable $pinterest in /home/u500798741/domains/hronikers.com/public_html/wp-content/themes/royal-news-magazine/header.php on line 155

Науковців відправили в експедицію у “пустелю” Каховського водосховища: Помітили проростання рослин (ФОТО)

На місці Каховського водосховища справжня пустеля, науковці проводитимуть досліди зі взятими зразками грунту

Співробітники Української природоохоронної групи з метою вивчення процесів, які відбуваються на дні колишнього Каховського водосховища, організували експедицію на територію Національного природного парку “Кам’янська Січ”. Про це повідомляється на сторінці групи у фейсбуку, передає Хронікерс.

Відбір зразків проводився у різних типах екосистем в затоках Каховського водосховища. Фахівці не могли відібрати зразки безпосередньо з дна основного ложа водосховища, тому що в цьому місці його ширина складає лише 4-5 кілометрів (мінімально 3,3 кілометри). Власне це і є відстань до російських військових, які окупували лівий берег Дніпра і щоденно обстрілюють правий берег річки.

“Загалом картина вражає. До того ми бачили багато і фото, і відео, але вони не передають масштабів катастрофи. Оголилося понад 200 тис. га землі, на якій абсолютно нічого не росте, а до цього була водна екосистема. Усі водні організми раптово загинули, а наземних ще немає (вірніше вже почали з’являтися лише перші проростки). Науковці зараз дискутують: одні кажуть, що в цих місцях будуть інвазивні види; інші − що будуть деревні види; треті − що там частково може відновитися степ. На водосховищі насправді стали проростати рослини. Минуло всього кілька тижнів, як зійшла вода, але місцями біля берегів мул всіяний проросткам, дуже маленькими, які щойно-щойно з’явилися. Такі рослини досить важко ідентифікувати, тому ми продовжиму цю роботу в лабораторіях”, – йдеться у повідомлені.