Хронікерс

Гарячі українські новини

Підрив Каховської ГЕС: Як Херсонщина переживає водний Армагеддон (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Ситуація в населених пунктах Херсонської області критична, але ситуація поступово нормалізується

Після підриву окупантами Каховської ГЕС вночі 6 червня на територію Херсонської області пішла велика вода, яка затопила десятки населених пунктів, спричинивши екологічну і гуманітарну катастрофу. Через постійні обстріли, які тривали навіть під час евакуації людей, кореспондентка Хронікерс лише на третій день дісталась Херсону, щоб на місці подій зафіксувати реальні події, які відбуваються.

За перші три дні після трагедії загинули 5 людей, а ще 13 пропали безвісти. Також 11 людей отримали поранення внаслідок обстрілу під час евакуації. На Херсонщині фактично виявилися підтопленими 48 населених пунктів, із них: 34 – на підконтрольній Україні території, 14 – на тимчасово окупованій. Було евакуйовано понад 3 тисячі людей.

У самому Херсоні досі продровжуються рятувально-пошукові роботи і евакуація населення, які дуже ускладнюються через постійні обстріли росіянами місць евакуації. Зокрема, 8 червня росіяни обстріляли з артилерії район Корабельної площі, внаслідок чого 8 людей отримали поранення. Під обстріл потрапила наша кореспондентка.

В місту гуманітарна катастрофа, через відключення світла у людей немає питної води. Також бракує засобів гігієни.

Не набагато краща ситуація і в навколишніх селах. Деякі вулиці пішли майже повністю під воду. Також під водою опинилися цвинтарі. Місцеві мешканці на човнах сходять на воду, аби оглянути свої домівки.

Фото: Катерина Ейхман