Хронікерс

Гарячі українські новини

Частина ченців Києво-Печерської лаври хоче долучитися до ПЦУ, – в.о. намісника монастиря

УПЦ МП продовжує частично контролювати Нижню Лавру, але серед монахів зростає невдоволення позицією Онуфрія і Павла

Монахи Києво-Печерської лаври розділились: для когось зв’язок з Москвою важливіший за святині, а решта чекає нагоди, або пристати до ПЦУ. Про це в.о. намісника монастиря від ПЦУ, архімандрит Авраамій сказав в інтерв’ю NV, передає Хронікерс.

Він пояснив, що з початку подій щодо розірвання договору оренди між державою та УПЦ МП на користування Нижньою Лаврою (де і розміщений сам монастир), братія думала: будуть переговори, питання якось вирішиться. Але керівники МП – митрополит Онуфрій та колишній настоятель монастиря Павло – пішли шляхом протистояння, демонстративного ігнорування вимог держави.

“Внаслідок цього розірвано договір (оренди, – ред.), і всі мають виселитися з Лаври. Хтось готовий до цього – їм зв’язок з Москвою важливіший, ніж лаврські святині. Хтось перебуває в роздумах, бо не просто за досить короткий час переосмислити попередню історію. Серед братії є ті, хто хотіли би долучитися до ПЦУ, залишитися в молитві біля лаврських святинь”, – сказав Авраамій.

За словами архімандрита ПЦУ, фактично монастир контролює колишній намісник Павло і частково митрополит МП Онуфрій. “Але внаслідок подій, які відбулися, цей контроль зменшується, хоча інерція ще велика – все ж митрополит Павло керував Лаврою майже 30 років”, – додав в. о. намісника монастиря.

“Я спілкуюся з братією. Хтось налаштований вороже, хтось має сумніви та шукає відповіді на свої питання. Хтось чекає рішень держави, щоби відкрито заявити про свою позицію”, – пояснив Авраамій.