Хронікерс

Гарячі українські новини

У Полтаві ліквідували проксі-центр, через який РФ розповсюджувала пропаганду (ФОТО)

Кіберфахівці Служби безпеки спільно з БЕБ заблокували у Полтаві потужний проксі-центр, який росіяни використовували для підривної діяльності проти України

Затримані організатори роботи центру. Ними виявились двоє мешканців Полтавської та Харківської областей. Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Хронікерс.

Ділки налагодили підпільний проксі-центр, який працював як VPN-сервіс. Він дозволяв абонентам з будь-якої країни видавати себе за користувачів українського мобільного Інтернету. Вартість такої “підписки” становила майже 2,5 тисячі гривень на місяць.

За оперативною інформацією, фігуранти щодня отримували сотні “замовлень”, а гроші одержували через заборонені платіжні системи.

Серед “постійних” клієнтів були громадяни РФ, які через послуги проксі-центру намагалися приховати власні ІР-адреси для доступу до популярних соцмереж.

При цьому сервери ворожого “осередку” були на території РФ. Це дозволяло російським спецслужбам отримувати віддалений доступ до українського інтернет-простору, а також поширювати кремлівські наративи та фейкову інформацію про ситуацію на фронті нібито від імені українських громадян.

Під час обшуків за місцями перебування зловмисників виявлено:

  • спеціальний апаратний комплекс;
  • 120 тисяч долалів та пів кілограма золота;
  • мобільні телефони та чорнові записи із доказами незаконної діяльності.

Організатору проксі-центру повідомили про підозру за ч. 2 ст. 200 КК України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).