Хронікерс

Гарячі українські новини

Має вже 550 дітей: В Нідерландах суд заборонив чоловіку бути донором сперми

Чоловік всупереч нормам здав біоматеріал в 11 клініках Нідерландів, а також за кордоном

У Нідерландах суд ухвалив рішення про заборонудонорства сперми чоловікові, з біоматеріалу якого вже народилися 550 дітей. Про це повідомляє Politico, передає Хронікерс.

Чоловік здавав сперму в Нідерландах і за кордоном, у тому числі в данський банк сперми Cryos, а також пропонував свою сперму через онлайн-платформи.

Він скористався щонайменше 11 голландськими клінікамм безпліддя, де діють суворі правила максимум 25 дітей у 12 сім’ях на одного донора. При цьому чоловік у лікарнях заявляв, шо не пропонуватиме свою сперму в інших місцях. Проте у 2017 році було виявлено, що він уже став батьком 102 дітей через ці клініки.

Суддя постановив, що чоловік “навмисно збрехав, щоб змусити батьків вибрати його донором”, добре знаючи, що вони б необрали його, якби знали, скільком жінкам він уже допоміг завагітніти.

Чоловік стверджував, що діє в інтересах майбутніх батьків, яким хоче допомогти.

Кілька жінок звернулися до суду в Гаазі з вимогою припинити його донорство та більше не використовувати сперму, яку він уже здав .

“Усі ці батьки тепер зіткнулися з тим фактом, що їхні діти є частиною величезної родинної мережі із сотнями зведених братів і сестер”, – постановив суд.

Суддя заборонив чоловікові здавати свою сперму або рекламувати себе як донора, а також зобов’язав його протягом семи днів повідомити, чи робив він донорство в інші клініки.