Хронікерс

Гарячі українські новини

Прем’єри трьох країн закликають надати гарантії безпеки Україні ще до вступу в НАТО

Польща, Чехія то Словаччина виступають за якнайшвидше надання гаранті безпеки Україні

Прем’єр-міністри трьох країн – Польщі, Чехії та Словаччини опублікували у виданні Foreignaffairs спільну статтю, в якій закликають Захід працювати на перемогу України, оскільки часткова перемога чи заморожений конфлікт нічого не дадуть, передає Хронікерс.

«Україна не хоче воювати з росією. Ми також. Але стає все більш очевидним, що росія давно вирішила, що вона воює з нами. Протягом багатьох років Кремль систематично підривав міжнародну стабільність і безпеку, порушуючи міжнародне право, застосовуючи або погрожуючи застосувати силу, а також підриваючи демократичні інститути за допомогою політичної та гібридної війни. Акт агресії проти України є лише найкрайнішим проявом цих дій», – йдеться у статті.

Автори закликають серйозно поставитися до ситуації і закликають надати Україні гарантії безпеки ще до вступу країни в НАТО.

«Якщо росія переможе, а Україна впаде, наступною може бути Центральна Європа. Відповідно, перемога над росією зараз, в Україні, зменшить шанси того, що прибічникам України доведеться пролити власну кров. Це чітко дасть зрозуміти, що замороженим конфліктам і нескінченним війнам немає місця в нашому регіоні. І тиранам у всьому світі буде ясно дано зрозуміти, що агресія не буде винагороджена, а диктаторам не буде дозволено розділити планету на сфери свого злого впливу», – зазначається у сттаті.