Хронікерс

Гарячі українські новини

РФ може влаштувати провокацію на ЗАЕС, щоб зупинити контрнаступ України, – ISW

Окупанти мають намір використовувати захоплену ними ЗАЕС для шантажу світової спільноти

Росія може намагатися стримати потенційний контрнаступ ЗСУ на півдні України, посилюючи загрози навколо незаконно захопленої ними Запорізької АЕС. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає Хронікерс.

Також окупаційна влада намагається ще більше обмежити присутність МАГАТЕ на станції, щоб змусити де-факто визнати своє “право власності” на українську ЗАЕС, яку путінські війська незаконно захопили.

В Інституті нагадали, що 10 лютого МАГАТЕ оголосило, що з міркувань безпеки відклало заплановану ротацію персоналу місії на ЗАЕС. 20 лютого гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що ситуація залишається нестабільною, а 28 лютого – що біля ЗАЕС сталося 20 вибухів, що призвело до відключення резервної лінії електропередач від станції.

В ISW також зазначили, що окупаційний чиновник Запорізької області володимир рогов 1 березня заявив, що західні спецслужби зірвали планову ротацію місії МАГАТЕ, щоб звинуватити Росію у створенні перешкод для агентства.

“Росія та окупаційна влада, ймовірно, мають намір використати або персонал МАГАТЕ, який, можливо, потрапив у пастку, або скорочену присутність місії на станції, щоб домогтися міжнародного визнання російського права власності на станцію. Російська та окупаційна влада, можливо, також намагаються стримати можливий майбутній український контрнаступ на півдні України шляхом ескалації загроз щодо ЗАЕС”, – зазначили в Інституті.