Хронікерс

Гарячі українські новини

Франція може передати Україні винищувачі Mirage

Франція розглядає можливість передачі Україні своїх винищувачів Mirage. Підготовку пілотів можуть проводити у Польщі

У Франції пройшли слухання у Сенаті, де обговорили питання допомоги Франції Україні. Про це повідомляє ВMFTV, передає Хронікерс.

Один з французьких сенаторів запитав міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню про плани країни щодо передачі Україні 12 списаних і поставлених на зберігання влітку 2022 року винищувачів Mirage 2000-C. Ще одна сенаторка запитала про можливі навчання українських пілотів у Варшаві.

Лекорню не підтвердив ані передачу літаків, ані підготовку льотного складу. За його словами, зараз Захід працює над тим, аби передавати Україні більше боєприпасів.

При цьому міністр зазначив, що “з українцями ведуться переговори щодо літаків та навчання”. Він також нагадав слова президента Франції Емманюеля Макрона, що жодних табу у країни немає.

Міністр оборони Франції також зауважив, що труднощі з передачею літаків повʼязані з логістикою, підготовкою екіпажу та можливостями технічного обслуговування. За його словами, “все це в часових горизонтах, які, очевидно, не є короткостроковими”.

Авіапарк Військово-повітряних сил Франції налічує 195 винищувачів, з них 96 Rafale і 99 Mirage 2000 серій 5, C і D. Ще 40 літаків є у Військово-морського флоту Франції. “Міражі” поступово виводяться з експлуатації: замінюють бортами Rafale.

Усього у Франції є 65 Mirage 2000D (здатних використовувати ракети SCALP, які Британія ймовірно дасть Україні) та 12 застарілих Mirage 2000-5.