Плодоовочевий сезон цього року буде найскладнішим в історії України
Через російське вторгнення і анексію окремих територій ситуація на плодоовочевому ринку буде складною, що відобразиться на ринку і вартості так званого «борщового набору. Про це заявив керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев, передає Паляниця інфо з посиланням на Agrotimes.
“Внаслідок анексії Україна миттєво втратила понад 40% комерційного виробництва ріпчастої цибулі та до 30% комерційного виробництва моркви. З іншими культурами простіше”, – зазначив він.
За його прогнозом, з “борщового набору” найпроблемнішою лишатиметься ріпчаста цибуля.
“Херсонщина – традиційно головний гравець на ринку цибулі. А несприятливі погодні умови призвели до стрімкого погіршення якості цьогорічного врожаю цибулі практично в усіх регіонах країни. Вже зараз Україна почала імпортувати один з головних овочів і ця залежність зберігатиметься протягом усього сезону”, – зазначив експерт.
На другому місці серед проблемних культур – морква. Повністю компенсувати відтік продукції з Херсонщини буде важко, прогнозується активний імпорт моркви вже з початку 2023 року.
Є проблеми з капустою. Загальне виробництво культури зменшиться й водночас збільшиться відсоток продукції низької якості через приморозки та дощову погоду у вересні.
Найменш проблемною культурою борщового набору в Україні у сезоні 2022–2023 буде картопля, саме на картоплю будуть найнижчі гуртові ціни протягом усього поточного сезону. На другому місці в рейтингу є столові буряки. Збільшення площ фермерами під буряками в регіонах, вільних від бойових дій, призведе до збільшення загального валового збору цього коренеплоду.
На ціну “борщового набору” також вплинуть зростання курсу валют і здорожчення палива.
- у Мінагрополітики розповіли, коли впаде ціна на гречку.