Хронікерс

Гарячі українські новини

У центрі уваги цибуля: Що буде з врожаєм овочів з “борщового набору”

Плодоовочевий сезон цього року буде найскладнішим в історії України

Через російське вторгнення і анексію окремих територій ситуація на плодоовочевому ринку буде складною, що відобразиться на ринку і вартості так званого «борщового набору. Про це заявив керівник проекту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев, передає Паляниця інфо з посиланням на Agrotimes.

“Внаслідок анексії Україна миттєво втратила понад 40% комерційного виробництва ріпчастої цибулі та до 30% комерційного виробництва моркви. З іншими культурами простіше”, – зазначив він.

За його прогнозом, з “борщового набору” найпроблемнішою лишатиметься ріпчаста цибуля.

“Херсонщина – традиційно головний гравець на ринку цибулі. А несприятливі погодні умови призвели до стрімкого погіршення якості цьогорічного врожаю цибулі практично в усіх регіонах країни. Вже зараз Україна почала імпортувати один з головних овочів і ця залежність зберігатиметься протягом усього сезону”, – зазначив експерт.

На другому місці серед проблемних культур – морква. Повністю компенсувати відтік продукції з Херсонщини буде важко, прогнозується активний імпорт моркви вже з початку 2023 року.

Є проблеми з капустою. Загальне виробництво культури зменшиться й водночас збільшиться відсоток продукції низької якості через приморозки та дощову погоду у вересні.

Найменш проблемною культурою борщового набору в Україні у сезоні 2022–2023 буде картопля, саме на картоплю будуть найнижчі гуртові ціни протягом усього поточного сезону. На другому місці в рейтингу є столові буряки. Збільшення площ фермерами під буряками в регіонах, вільних від бойових дій, призведе до збільшення загального валового збору цього коренеплоду.

На ціну “борщового набору” також вплинуть зростання курсу валют і здорожчення палива.