Хронікерс

Гарячі українські новини

Керівництво виправної колонії на Херсонщині добровільно співпрацювало з окупантами, – ДБР

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді п’ятьом працівникам Херсонської “Північної виправної колонії №90”

ДБР підозрює у колабораціонізмі керівництво виправної колонії з Херсонщини. Про це інформує пресслужба ДБР, передає Паляниця.інфо.

Повідомляється, що начальник колонії, починаючи з березня поточного року, добровільно погодився на співпрацю з окупаційною владою. Він забезпечив безперешкодний доступ на територію установи вантажівок окупантів, які доставляли цукор, борошно та цигарки російського виробництва.

” Зрадник залучив засуджених до сортування та фасування російських товарів для подальшої реалізації продуктів у Херсоні та області. Він також, надавав місця для відпочинку окупаційним військам та сприяв наданню медичної допомоги військовослужбовцям країни-агресора. За вказівкою начальника колонії засуджені здійснювали ремонт військової техніки окупантів на території промислової зони установи”, – розповіли у Держбюро розслідувань.

Наразі встановлено, що зрадили Україну та перейшли на бік ворога ще четверо працівників Державної установи «Північна виправна колонія» №90. У травні 2022 року вони добровільно «вступили на службу» до пенітенціарних закладів, контрольованих окупантами. Усі зрадники та зрадниці обійняли керівні посади.

Співробітникам установи повідомлено про підозру у колабораціонізмі, а саме добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території ( ч. 7 ст. 111-1 КК України). Начальнику колонії повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Зрадникам загрожує позбавлення волі на строк до 15 років

Досудові розслідування тривають.