Хронікерс

Гарячі українські новини

Погіршення врожаю та підвищення витрат бізнесу: У НБУ пояснили прискорення інфляції

За даними НБУ, у серпні 2024 року інфляція у річному вимірі зросла з 5,4 до 7,5 відсотків

У Національному банку України повідомили, що у серпні 2024 року споживча інфляція в річному вимірі зросла до 7,5 з 5,4 відсотків у липні, а у місячному вимірі ціни зросли на 0,6 відсотків, передає Хронікерс.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

“Пришвидшення зростання споживчих цін зумовлювалося насамперед ефектами гірших цьогорічних врожаїв і впливом вищих витрат бізнесу на продовольчу сировину, енергію  та оплату праці. Підтримували ціновий тиск і ефекти перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці”, – йдеться у повідомлені.

Крім того, за даними НБУ, зростання цін на сирі продукти харчування відновилося – до 3,7 відсотків. Серед причин вичерпання запасів попередніх високих урожаїв та посушливі погодні умови.

“Зростання цін на молоко пришвидшилося через обмежену пропозицію за одночасного збереження високого попиту з боку молокопереробних підприємств. Зниження цін на яйця й окремі види тваринницької продукції пригальмувало через посилення тиску з боку виробничих витрат, зокрема на енергію”, – йдеться у повідомлені.

Також зростання цін на пальне стрімко сповільнилося – до 10,1 відсотків. Тим часом базова інфляція збілишалася до 6,5 відсотків.

“Ціни на непродовольчі товари пришвидшили зростання (на 1,9% р/р), передусім під впливом курсового чинника. Натомість ціни на одяг та взуття знижувалися швидше”, – йдеться у повідомлені.

За даними НБУ, інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці через збільшення витрат бізнесу на оплату праці та електроенергію, поетапне підвищення акцизів та ефекти перенесення девальвації гривні в попередні місяці.

“Монетарна політика Національного банку й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цілі 5% упродовж наступних років”, – йдеться у повідомлені.