Експосадовиць підозрюють у привласненні понад 1,1 млн грн
Правоохоронці повідомили нові підозри двом львівським чиновницям, яких у березні цього року звинуватили в перешкоджанні діяльності ЗСУ. Тоді йшлося про фіктивне працевлаштування чоловіків на комунальне підприємство. Тепер обидві чиновниці отримали підозри за привласнення понад 1 млн грн.
Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура, передає «Хронікерс».
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал
За даними слідства, одна з підозрюваних, перебуваючи на посаді директорки одного з комунальних підприємств Львова, за гроші фіктивно працевлаштовувала чоловіків. Відтак військовозобов’язані «клієнти», які «офіційно працювали» на підприємстві, отримували підставу для бронювання на період мобілізації, що дозволяло їм нібито легально уникати служби у лавах ЗСУ.
Для реалізації плану директорка залучила свою підлеглу – головну економістку комунального підприємства.
З квітня 2024 по серпень 2025 року було фіктивно працевлаштовано 11 чоловіків віком від 29 до 46 років (на момент оформлення трудових відносин). Шестеро з них були зараховані двірниками, двоє – водіями, по одному перебували на посаді слюсаря-сантехніка і муляра відповідно, а один чоловік почергово обіймав дві посади – водія і двірника. Фактично ж «працівники» на робочі місця не з’являлися взагалі, оскільки мали іншу роботу.
«Водночас частину заробітної плати, отриманої в комунальному підприємстві, чоловіки регулярно перераховували на банківські рахунки директорки та фінансистки, а один з працівників взагалі не мав доступу до своєї «зарплатної» карти, оскільки вона була у спільниць. За результатами проведення слідчих дій вдалося зафіксувати, що експосадовиці привласнили понад 1,1 млн грн. А майнова шкода, завдана комунальному підприємству внаслідок безпідставних виплат заробітної плати, склала понад 2,6 млн грн», – кажуть у прокуратурі.
Згодом спільниці звільнилися з комунального підприємства та перейшли на роботу до Львівської міськради, але ще кілька місяців продовжували отримувати гроші за свою попередню протиправну діяльність.
У березні цього року обом було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період): колишній директорці комунального підприємства – в організації, а колишній головній економістці цього ж підприємства – у пособництві у вчиненні цього кримінального правопорушення.
На основі нових доказів, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, обом було повідомлено про зміну підозри. Крім інкримінованого раніше злочину, колишнім посадовицям повідомили про підозри за фактом розтрати та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах: ексдиректорці – в організації (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України), а ексекономістці – в пособництві (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).
- На Прикарпатті викрили прокурорку, яка за 1 тис. дол. обіцяла працевлаштування з бронюванням
